A RÉGI ABLAK ELTÁVOLÍTÁSA
1. Letakarás fóliával
A régi ablakok újakra cserélésére általában a helyiség irányából, azaz a ház vagy lakás belseje felől kerül sor. Ennek oka az, hogy a külső homlokzat ne sérülhessen meg, hiszen a javítása mindig körülményesebb feladat, mint a belső vakolatok javítása. A helyiséget először elő kell készíteni az ablakcserére. Az ablak körül szabad hozzáférést biztosító térre van szükség, úgyhogy mindent rakjon el a közeléből (optimális a nyílászáró előtti 1-2 méter szabad terület). Ne feledkezzen meg az ablakok hordására szolgáló szállító útvonalak szabadon hagyásáról sem. Továbbá az adott helyiségben ajánlott felgöngyölni a szőnyeget és letakarni a padlót, a radiátort és a bútorokat. Letakarásra a legjobbak a védő ragasztószalagokkal felragasztott vastagabb polietilén fóliák. Ezek a vastagabb fóliák a vékony fóliákkal szemben nagyobb mechanikai terhelésnek, illetve erősebb huzatnak képesek ellenállni. A padlóra kemény kartont javasolunk.
2. Az eredeti fatok eltávolítása
A leszerelés megkezdése előtt a biztonság kedvéért ajánlott újra megmérni a falnyílás és az új ablak vagy ajtó méretét, hogy biztos lehessen benne, hogy a gyártás során nem hibáztak, illetve a leszállított áru valóban az Ön által kért, és az eredeti ablak kiszerelését követően lehetséges lesz az új ablak meglévő falnyílásba való beépítése. Kiszereléskor először emelje ki az egyes szárnyakat a régi ablakokból. Ezt követően kalapács és véső segítségével lazítsa ki a belső könyöklő lapot. A belső könyöklő fallal érintkezését bal és jobb oldalon a falazat egy részének levésésével kell szabaddá tenni annak érdekében, hogy a falnyílás belső függőleges oldalfelülete a lehető legkevésbé sérüljön, és csökkenjen az új ablak beépítését követő javításokkal kapcsolatos munkaigény, illetve költségvonzat. A külső ablakpárkány lemezt - ha az ablakablaktokhoz van rögzítve - szintét lazítsa meg, pl. véső segítségével, majd a rögzítő elemet távolítsa el fogó segítségével. Ezt követően a régi ablak tokját több helyen vágja be, és feszítővas segítségével emelje ki.
3. A falnyílás előkészítése
Mielőtt behelyezné az új tokot a nyílásba, meg kell tisztítani. Ez nem csak a lehullott vakolat és építési törmelék eltakarítását jelenti, hanem a meglazult vakolatrészekét is, valamint esetleg a falnyílás függőleges oldalfelülete nagy egyenetlenségeinek eldolgozását is.